вівторок, 11 травня 2021 р.

10 клас Урок 65

Тема уроку. 
Передавання електронних документів. Зберігання електронних документів. Забезпечення конфіденційності електронних документів. Електронний офіс.
Організаційний момент 
Розминка (Логічні задачі) 
Перевірка домашнього завдання 
Актуалізація вивченого матеріалу 
  1. Дати визначення наступним поняттям: документ, електронний документ.
  2. Дати визначення наступним поняттям: документообіг, електронний документообіг.
  3. Назвати суб’єкти електронного документообігу.
Вивчення нового матеріалу 

Передавання електронних документів

Відправлення та передавання електронних документів здійснюються автором або посередником в електронній формі за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем або шляхом відправлення електронних носіїв, на яких записано цей документ.

Якщо автор і адресат у письмовій формі попередньо не домовилися про інше, датою і часом відправлення електронного документа вважаються дата і час, коли відправлення електронного документа не може бути скасовано особою, яка його відправила. У разі відправлення електронного документа шляхом пересилання його на електронному носії, на якому записано цей документ, датою і часом відправлення вважаються дата і час здавання його для пересилання.

Одержання електронних документів

Електронний документ вважається одержаним адресатом з часу надходження авторові повідомлення в електронній формі від адресата про одержання цього електронного документа автора, якщо інше не передбачено законодавством або попередньою домовленістю між суб’єктами електронного документообігу.

Якщо попередньою домовленістю між суб’єктами електронного документообігу не визначено порядок підтвердження факту одержання електронного документа, таке підтвердження може бути здійснено в будь-якому порядку автоматизованим чи іншим способом в електронній формі або у формі документа на папері. Зазначене підтвердження повинно містити дані про факт і час одержання електронного документа та про відправника цього підтвердження.

У разі ненадходження до автора підтвердження про факт одержання цього електронного документа вважається, що електронний документ не одержано адресатом.

Якщо автор і адресат у письмовій формі попередньо не домовилися про інше, електронний документ вважається відправленим автором та одержаним адресатом за їх місцезнаходженням (для фізичних осіб – місцем проживання), у тому числі якщо інформаційна, телекомунікаційна, інформаційно-телекомунікаційна система, за допомогою якої одержано документ, знаходиться в іншому місці. Місцезнаходження (місце проживання) сторін визначається відповідно до законодавства.

Зберігання електронних документів

Суб’єкти електронного документообігу повинні зберігати електронні документи на електронних носіях інформації у формі, що дає змогу перевірити їх цілісність на цих носіях.

Строк зберігання електронних документів на електронних носіях інформації повинен бути не меншим від строку, встановленого законодавством для відповідних документів на папері.

У разі неможливості зберігання електронних документів на електронних носіях інформації протягом строку, встановленого законодавством для відповідних документів на папері, суб’єкти електронного документообігу повинні вживати заходів щодо дублювання документів на кількох електронних носіях інформації та здійснювати їх періодичне копіювання відповідно до порядку обліку та копіювання документів, встановленого законодавством. Якщо неможливо виконати зазначені вимоги, електронні документи повинні зберігатися у вигляді копії документа на папері (у разі відсутності оригіналу цього документа на папері). При копіюванні електронного документа з електронного носія інформації обов’язково здійснюється перевірка цілісності даних на цьому носії.

При зберіганні електронних документів обов’язкове додержання таких вимог:

1) інформація, що міститься в електронних документах, повинна бути доступною для її подальшого використання;

2) має бути забезпечена можливість відновлення електронного документа у тому форматі, в якому він був створений, відправлений або одержаний;

3) у разі наявності повинна зберігатися інформація, яка дає змогу встановити походження та призначення електронного документа, а також дату і час його відправлення чи одержання.

Суб’єкти електронного документообігу можуть забезпечувати додержання вимог щодо збереження електронних документів шляхом використання послуг посередника, у тому числі архівної установи, якщо така установа додержується вимог цієї статті. Створення архівів електронних документів, подання електронних документів до архівних установ України та їх зберігання в цих установах здійснюється у порядку, визначеному законодавством.

Забезпечення конфіденційності електронних документів.

Кожен одержаний адресатом електронний документ перевіряється на цілісність і справжність усіх накладених на нього електронних цифрових підписів, включаючи ті, що накладені (проставлені) згідно із законодавством як аналоги печатки (далі – електронні печатки). При цьому необхідно, щоб:

  • кожен електронний цифровий підпис був підтверджений з використанням посиленого сертифіката ключа за допомогою надійних засобів цифрового підпису;
  • під час перевірки використовувався посилений сертифікат ключа, чинний на момент накладення електронного цифрового підпису;
  • особистий ключ підписувача відповідав відкритому ключу, зазначеному у сертифікаті;
  • на час перевірки був чинним посилений сертифікат відкритого ключа акредитованого центру сертифікації ключів та/або посилений сертифікат відкритого ключа відповідного засвідчувального центру.

Електронний офіс

Електронний офіс – система всебічного використання в управлінській діяльності засобів обчислювальної техніки і телекомунікацій. На офіс покладають основні функції організації та управління зрегулювання діяльності підприємства уцілому.

Основні функції електронного офісу:

  1. реалізація можливості ефективно підтримувати і розвивати зв’язки з партнерами, успішно пристосовуватись до швидкозмінюваної економічної ситуації;
  2. включення фірми до інформаційних структур ринкової економіки країни та світу, доступ до комерційних баз даних, проведення електронного маркетингу, рекламних та інформаційних заходів;
  3. координація діяльності всередині і зовні організації;
  4. допомога у виробленні і прийнятті ефективних рішень;
  5. виключення затримок і помилок при опрацюванні інформації, документів.

Компоненти службової діяльності персоналу офісу

  1. Текстові редактори(або сучасні текстові процесори) є першим компонентом електронного офісу, оскільки проблема обробки тексту і його перетворення є одним із основних завдань діловодства.
  2. Поява наступного компонента дозволила реалізувати за допомогою комп’ютера функцію інформаційного обміну, що належала системі телефонного і поштово-телеграфного зв’язку. Таким компонентом стала система електронної пошти для обміну інформацією між користувачами на багатокористувацьких комп’ютерах, а потім і в мережах.
  3. Значно пізніше стали використовуватися системи розробки баз даних, а також електронні таблиці для виконання різних розрахунків.
  4. Надалі в офісах стали використовуватися системи ділової графіки, необхідні для наочності виконуваних офісних процедур.

Нові технічні засоби й інформаційні технології покликані забезпечити підвищення продуктивності праці в офісній і адміністративній діяльності. Поряд із цим технічні засоби і комп’ютерні технології, адміністративні й офісні системи виконують, по суті, допоміжні роботи, зв’язані з обробкою інформаційних масивів. Процес прийняття рішень залишається прерогативою людини. Але завдяки автоматизації деяких процесів керування персонал офісу звільняється від виконання рутинних операцій і приділяє більше часу аналітичним та творчим процесам

 Фізкультхвилинка 

Робота за комп'ютером 

Завдання 1

ПРОЙТИ ТЕСТ

Завдання 2
Завдання 2. Виконати завдання за посиланням:

Завдання 3

Знайти інформацію і підготувати повідомлення про те яким чином можна спільно виконувати завдання за допомогою сервісів Google.

Релаксація 

Підсумок уроку 

Домашнє завдання

Дати відповіді на питання

  1. Що вважають датою і часом відправлення електронного документа?
  2. В яких випадках електронний документ вважається відправленим автором та одержаним адресатом?
  3. Яким чином здійснюється зберігання електронних документів?
  4. Яких вимог необхідно додержуватися при зберіганні електронних документів?
  5. Як перевіряється цілісність одержаного електронного документа?
  6. Назвати основні функції електронного офісу.

четвер, 6 травня 2021 р.

9 клас Урок 63

Тема уроку. Виконання індивідуальних проєктів



Організаційний момент 
Розминка (Логічні задачі) 

Мотивація навчальної діяльності
Кожен з вас вже дуже скоро постане перед вибором вишу, спеціальності, напряму подальшого життя. Сучасний світ розвивається дуже стрімко й сьогодні майже немає професій, які б не задіяли інших людей та працювали б в одиночку. Сьогодні виграють на ринку праці великі корпорації, команди. Тому дуже важливо, коли спільними зусиллями люди можуть створити щось прекрасне та результативне.
Саме тому учень 9 класу повинен мати навички роботи в команді: вміти домовлятися з іншими членами команди та працювати на спільний результат. Адже ще в далекому 1980 році президент «Ford Motor Company» говорив вже відомі вам слова «Комп'ютер видає тільки те, що в нього ввели. Секрет успіху — не інформація, а люди». Сьогодні та ще декілька уроків вам надається така можливість — працювати в команді, яку ви самі обрали.
Отже, сьогодні ви маєте спільними зусиллями обрати тематику цікавого для всієї команди проекту та розробити його на подальших уроках.
Вивчення нового матеріалу 
Успіх в сучасному світі багато в чому визначається здатніс­тю людини проектувати своє життя: визначати далеку і найближчу перспективу, знаходити і залучати необхідні ресурси, намічати план дій і оцінювати досягнення поставлених цілей.
    Проект являє собою самостійне доскональне вивчення будь-якої проблеми з презентацією результатів роботи.
    Навчальний проект — спільна навчально-пізнавальна, дослідниць­ка, творча або ігрова діяльність учнів — партнерів, що має спільну мету, узгоджені методи, способи діяльності, спрямована на досягнення загального результату з розв’язування певної проблеми, значущої для учасників проекту.
    Виконання проекту на уроці інформатики дозволяє навчитися не тільки комп’ютерних технологій, але і прийомам самостійної роботи від вибору запропонованих тем до постановки цілей, народження гіпо­тез, розробки алгоритмів свого проекту і створення готових електро­нних продуктів.
    Які бувають проекти
    • Практико-орієнтований проект націлений на соціальні інтереси самих учасників проекту або зовнішнього замовника.
    • Дослідницький проект за структурою нагадує справжнє наукове до­слідження. Він включає обґрунтування актуальності обраної теми, позначення завдань дослідження, обов’язкове висунення гіпотези з подальшою її перевіркою, обговорення отриманих результатів. При цьому використовуються методи сучасної науки: лабораторний екс­перимент, моделювання, соціологічне опитування й інші.
    • Інформаційний проект спрямований на збір інформації про якийсь об’єкт, явище з метою її аналізу, узагальнення та подання для широкої аудиторії. Результатом такого проекту часто є публікація в ЗМІ, зокрема в Інтернеті.
    • Творчий проект передбачає максимально вільний і нетрадиційний підхід до оформлення результатів. Це можуть бути альманахи, театралізації, спортивні ігри, твори образотворчого чи декоратив­но-прикладного мистецтва, відеофільми тощо.
    • Рольово-ігровий проект. Учасники беруть на себе соціальні ролі або ролі літературних чи історичних персонажів з метою відтворення че­рез ігрові ситуації різних ситуацій соціальних або ділових відносин. 

    Робота над проектами проходить в кілька етапів:
        1. Підготовка до роботи над проектом.
        2. Вибір теми.
        3. Постановка мети і завдання проекту.
        4. Пошук інформації різними способами.
        5. Виконання завдань проекту.
        6. Підготовка до захисту проекту.
        7. Презентація (захист) проектів.
        8. Аналіз результатів проектної роботи.

План навчального проекту:
        1. Мета
        2. Об’єкт дослідження
        3. Засіб опрацювання даних
        4. Форма подання результатів


    Проект «Роль всесвітньої мережі Інтернет у нашому житті» 

середа, 5 травня 2021 р.

8 клас Урок 63

Тема уроку. Розв'язування компетентнісних задач




Організаційний момент 
Розминка (Логічні задачі) 
Перевірка домашнього завдання 
Актуалізація вивченого матеріалу 
Вивчення нового матеріалу 
Фізкультхвилинка 
Робота за комп'ютером 
Релаксація 
Інструктаж домашнього завдання 
Підсумок уроку 
Домашнє завдання

10 клас Урок 31 Технології


Тема уроку. Фінансово кредитна підтримка підприємницької діяльності 

Організаційний момент 
Розминка (Логічні задачі) 
Перевірка домашнього завдання 
Актуалізація вивченого матеріалу 
Вивчення нового матеріалу

Надання цільових субсидій, прямих і гарантованих позик, дотацій, податкових пільг і кредитів, амортизаційних пільг тощо.

Так, у США щорічний бюджет Адміністрації малого бізнесу в середині 90-х років становив понад 350 мли. дол. Основну масу фінансових ресурсів (майже 90%) надано у формі гарантованих позик, середній розмір яких - понад 170 тис. дол. США, терміном на 8 років. Такі кредити надають недержавні фінансово-кредитні інститути на підставі різноманітних програм і приблизно на 90% гарантуються Адміністрацією малого бізнесу. Прямі позички отримують лише ветерани та інваліди. У Німеччині для збільшення частки власних ресурсів у статутному фонді спеціальний банк надає 100 тис. євро кредитів терміном на 20 років, причому протягом половини цього терміну малі підприємства звільнені від їх погашення, а в перші два роки на них не нараховуються відсотки.

У Франції визначаються перспективи децентралізованого стимулювання малого бізнесу в так званих "зонах економічного пожвавлення" при координуючій ролі місцевих структур управління, які давали б можливість оцінювати основні економічні показники діяльності малих підприємств, полегшувати пошук джерел фінансування тощо. Сполучених Штатах Америки на правах федерального відомства створено Адміністрацію Малого Бізнесу (АМБ). її компетенція інформаційно-консультативна та кредитно-фінансова підтримка дрібного приватного бізнесу, що включає забезпечення підприємців-початківців довідковою літературою, брошурами, відповідями на практичні питання, пов'язані з діловою діяльністю, порадами, інформуванням про наявний досвід найбільш успішно діючих фірм, про нормативи о-правові умови виробництва, збуту, зовнішньоекономічної діяльності, а також умови одержання пільгових позик. У системі Адміністрації працює понад 4000 осіб.

7 клас Урок 32


Тема уроку. Розв'язування компетентнісних задач


Мета:
Ø навчальна: формування в учнів уявлення про розв’язування задач компетентнісного змісту, формування предметних ІКТ-компетентностей 
 Ø розвивальна: сприяти розвитку логічного мислення, пам’яті, уваги, спостережливості;
Ø виховна:виховувати самостійність та відповідальність, працелюбність, акуратність у роботі.
Організаційний момент
Як добре все на світи знати.
Уміти добре рахувати,
Щоб заощадити сучасно,
Себе  бухгалтером відчуть,
Розрахувати передчасно,
І ні про кого не забуть. 
Розминка (Логічні задачі) 
Перевірка домашнього завдання 
Актуалізація вивченого матеріалу
Що таке формула в Excel?
З чого починається формула?
        Які дії виконуються першими? 
Вивчення нового матеріалу
Перегляд соціальної реклами «Для всіх як для себе» 


Фізкультхвилинка 
Робота за комп'ютером 

1)   Щови розумієте під поняттям компетентнісна задача? 

Компетентнісні задачі з інформатики — це проблемні завдання з різних галузей людської діяльності, які розв’язують засобами ІКТ.

2)   Задача І.

Скільки у надрах землі може опинитися пластику за рік, якщо кожна дитина класу, буде викидати по 1 пластиковій пляшці кожні  5 діб? Визначити для пляшок різного розміру?

Таблиця маси пляшок:

Пляшка

mг, ПЕТ-пляшки

Пляшка 0,5 л

24 г

Пляшка 1  л

38 г

Пляшка 1,5 л

57 г

Пляшка 2 л

94 г

 Питання:

1.     Густина  пластика 1,4 г/см3, за одиницями виміру спробуйте відповісти, що це означає?

2.     Як можна знайти об’єм, якщо масу можна виміряти? V=m/ρ

3.     Як обчислити кількість викинутих пляшок за рік вашим класом,  якщо вважати, що кожен учень вашого класу викидає одну пляшку за кожні 5 діб?

4.     Автоматизувати процес розв’язання задачі за допомогою програми MicrosoftExcel.



Релаксація 
Інструктаж домашнього завдання 
Підсумок уроку 
Домашнє завдання
Повторити: підручник §29, с.214.
Розрахувати засобами MicrosoftExcel, скільки необхідно маляру банок фарби, щоб зафарбувати  стелю різної площі у водоемульсійну фарбу.

вівторок, 4 травня 2021 р.

10 клас Урок 63

Тема уроку. Електронний документ, його ознаки та правовий статус. Електронний документообіг. Електронний цифровий підпич.


Організаційний момент 
Розминка (Логічні задачі) 
Перевірка домашнього завдання 
Актуалізація вивченого матеріалу 
Вивчення нового матеріалу

 
Фізкультхвилинка 
Робота за комп'ютером 
Релаксація 
Інструктаж домашнього завдання 
Підсумок уроку 
Домашнє завдання
Опрацювати матеріал теми

середа, 28 квітня 2021 р.

11 клас Урок 30


Тема уроку. Використання у звітах обчислювальних полів 




Мета: формувати практичні уміння створювати звіти у MS Access різними способами, редагувати звіти у режимі конструктора, формування навиків самостійної роботи студентів

Організаційний момент 
Розминка (Логічні задачі) 
Перевірка домашнього завдання 
Актуалізація вивченого матеріалу 
Вивчення нового матеріалу 


Теоретичні відомості

Звіт – це об'єкт бази даних, який використовується для відображення і узагальнення даних. Як правило, звіт є кінцевим продуктом БД, призначених для друку, і при створенні звіту можна комбінувати дані з таблиць, запитів і навіть форм. За допомогою звітів можна переглядати, форматувати та підсумовувати дані, можна використовувати такі параметри як сортування, групування та зведення даних. Звіти можуть містити докладні відомості про окремі записи, зведені відомості про великі групі записів або і про те, і про інше. Інформацію на звітах можна формувати на потрібному рівні деталізації і в кількох форматах.
Створювати звіти в базі даних Access можна декількома способами, які пропонуються вкладці Створення стрічки у групі Звіти (Рис. 1).


Рис.  1 Створення звітів

  • Звіт дозволяє створити найпростіший табличний звіт, що містить усі поля з джерела записів, вибраного в області переходів.
  • Конструктор звітів відкриває порожній звіт у режимі конструктора і дозволяє додати в нього потрібні поля й елементи керування.
  • Пустий звіт відкриває порожній звіт у режимі розмітки і відкриває список полів, за допомогою якого можна додавати поля до звіту. При перетягуванні поля на звіт створюється вбудований запит, який зберігається у властивості Джерело елемента керування.
  • Майстер звітів запускає покроковий майстер, за допомогою якого можна задавати поля, рівні угруповання/сортування та параметри макета. В результаті роботи майстра буде створено звіт на базі вибраних параметрів.
  • Етикетки викликає майстер, в якому можна вибирати стандартний або настроюваний розмір підписів, а також указувати, які поля потрібно відображати та як їх слід сортувати. У результаті майстер створить звіт з підписами на базі вибраних параметрів.
У програмі Access макет звіту розбитий на розділи.

У клієнтській базі даних розділи звіту можна переглянути у режимі конструктора. У режимі розмітки розділи виділені не так чітко, однак вони є і їх можна вибирати з розкривного списку на вкладці Формат у групі Виділення. Розглянемо і охарактеризуємо призначення кожного з семи розділів у порядку їх розташування у звіті.
Рис. 2. Звіт у режимі Конструктора

1) Заголовок звіту - містить інформацію, що виводиться тільки один раз на початку звіту на титульній сторінці, наприклад емблему, назву звіту або дату. Якщо у цьому розділі міститься обчислюваний елемент управління, в якому використовується агрегатна функція підсумовування, то сума буде розраховуватись для всього звіту. Заголовок звіту друкується перед верхнім колонтитулом сторінки.
2) Верхній колонтитул сторінки містить інформацію, що виводитиметься на друк вгорі кожної сторінки звіту, наприклад: назву звіту, дату або час формування поточного звіту тощо.
3) Заголовок групи  друкується перед кожною новою групою записів. Цей розділ використовується для друку назви групи.
Наприклад, якщо звіт згрупований по відділам, у заголовках груп можна вказати їх назви. Якщо помістити в заголовок групи обчислюваний елемент управління, в якому використовується агрегатна функція підсумовування, то сума буде розраховуватись для поточної групи. У звіті може бути кілька заголовків груп в залежності від кількості рівнів групування.
4) Область даних  містять елементи керування, які становлять тіло звіту.
5) Примітка групи - виводиться на друк наприкінці кожної групи записів. Тут відображаються зведені дані для групи. У звіті може бути кілька приміток груп в залежності від кількості рівнів групування.
6) Нижній колонтитул друкується внизу кожної сторінки. Використовується для нумерації сторінок або даних, які стосуються кожної сторінки.
7) Примітка звіту  виводиться один раз наприкінці звіту і використовується для відображення підсумків та іншої зведеної інформації по всьому звіту. 

Послідовність створення звіту у програмі Access
Виконавши описані нижче кроки, можна створити звіти для локальної бази даних Access.
1) В області переходів вибрати (виділити) джерело записів для звіту – таблицю або запит.Джерело записів має містити всі рядки та стовпці, дані з яких необхідно додати до звіту. Якщо джерело записів ще не створено, можна скористатись засобом Пустий звіт або ж створити таблицю (таблиці або запит) із потрібними даними.
2) Вибрати спосіб для створення звітів, натиснувши відповідну кнопку на вкладці Створення стрічки у групі Звіти. Якщо запуститься майстер, виконати його вказівки, а на останньому етапі натиснути кнопку Готово. Звіт буде відкрито у режимі розмітки.
3) Відформатувати звіт, щоб домогтися бажаного зовнішнього вигляду. Для цього можна змінювати розмір полів і підписів, виділяючи їх і перетягуючи їхні краї. Можна розташовувати поля в потрібному порядку, виділяючи їх (і відповідні підписи, якщо вони є) і перетягуючи в інше місце. Також можна за допомогою команд контекстного меню розділяти або об'єднувати клітинки, видаляти або вибирати поля чи виконувати інші завдання форматування.
При бажанні в звіт можна додати групування, сортування або підсумки, клацнувши правою кнопкою миші на полі, до якого необхідно застосувати відповідну операцію, і вибравши потрібну команду з контекстного меню. Крім того, коли звіт відкрито в режимі розмітки або конструктора, функції групування, сортування й підсумків можна додати за допомогою засобів групи Групування та підсумки на вкладці Конструктор стрічки. Ці та інші засоби дозволять зробити звіт ще привабливішим і зручнішими для читання.
У програмі Access передбачені потужні функціональні інструменти для виділення даних у звітах. Для кожного елементу керування або їх групи можна додати до 50 правил умовного форматування, а у звітах можна використовувати для порівняння гістограми даних із різних записів. 

Додати умовне форматування можна в такий спосіб.
1) Відкрити звіт у режимі розмітки (подання макета).
2) Вибрати усі елементи керування, до яких потрібно застосувати умовне форматування, і потім на вкладці Формат у групі Форматування елементів керування натиснути кнопку Умовне форматування.
3) У діалоговому вікні Диспетчер правил умовного форматування натиснути кнопку Створити правило.
4) У діалоговому вікні Нове правило форматування в області Виберіть тип правила вибрати потрібне значення:
  •  щоб створити правило, яке обчислюватиметься для кожного запису окремо, вибрати значення Перевірити значення в поточному записі або використати вирази;
  •  щоб створити правило, яке порівнюватиме записи між собою за допомогою гістограм, вибрати значення Порівняти з іншими записами.
5) В області Змініть опис правила сформувати правило, яке визначатиме, коли слід застосовувати форматування та яким воно має бути, а потім натиснути кнопку OK.
6) Щоб для цього ж елемента керування або набору елементів керування створити додаткове правило, слід повторити цю процедуру, починаючи з кроку 4.

Access дає змогу до баз даних застосовувати теми, при цьому обрана тема Office, шрифт або колір застосовується не лише до поточного звіту, а й до всіх форм та звітів у базі даних.

1) Відкрити звіт у режимі розмітки.
2) На вкладці Знаряддя для макетів звітів => Конструктор у групі Теми вибрати потрібну тему, колір або шрифт. З колекції Теми можна задати кольори та шрифти відповідно доготової схеми. Підводячи покажчик миші до різних тем у колекції, можна переглянути ефекти. Щоб вибрати тему, слід клацнути її, а потім зберегти звіт.
Щоб виконати попередній перегляд звіту треба відкрити звіт, вибравши його в області переходів, і на вкладці Файл виконати команду Друк, а потім – Попередній перегляд. Після цього звіт буде відкрито у режимі попереднього перегляду. За допомогою команд на вкладці Попередній перегляд можна виконати наступні дії:
  •  надрукувати звіт;
  •  змінити розмір або макет сторінки;
  •  змінити масштаб або переглянути кілька сторінок;
  •  оновити дані в звіті;
  •  експортувати звіт до файлу іншого формату.
Щоб повернутися в робочу область бази даних, на вкладці Попередній перегляд у групі Закрити треба вибрати команду Закрити вікно.

Друк звіту можна виконати не тільки з режиму попереднього перегляду, а й за допомогою команди Друк на вкладці Файл. При цьому можна буде задати додаткові параметри друку, наприклад кількість сторінок і копій, а також указати принтер.

Щоб надіслати звіт на принтер за промовчанням не змінюючи параметри друку, можна скористатися командою Файл => Швидкий друк або клацнути правою кнопкою миші звіт в області переходів і вибрати команду Друк.

Фізкультхвилинка 
Робота за комп'ютером 
Релаксація 
Інструктаж домашнього завдання 
Підсумок уроку 
Домашнє завдання

10 клас Урок 30 Технології


Тема уроку.Стан та проблеми правового забезпечення підприємництва. Недоліки чинного законодавства.

Організаційний момент 
Розминка (Логічні задачі)
 
Перевірка домашнього завдання 

 
Актуалізація вивченого матеріалу
 
Вивчення нового матеріалу

Для України, яка знаходиться на перехідному етапі і в якій ще панує високо монополізована економіка, становлення та розвиток підприємництва як приватного сектора економіки набуває виключної актуальності.

Аналіз законодавчого забезпечення розвитку підприємництва в Україні дозволяє зробити деякі загальні висновки:

по-перше, законодавча база, яка забезпечує розвиток та регулювання підприємництва в Україні, знаходиться на початковій стадії, на етапі формування;

по-друге, недостатні правові гарантії усіх форм власності та захисту приватної власності як основної умови розвитку підприємницької діяльності;

по-третє, відсутність єдиної державної політики підтримки підприємництва, зокрема малого, відповідної нормативно-правової бази та дійового механізму реалізації такої політики.

Розв'язання існуючих проблем розвитку підприємництва в Україні, створення відповідного середовища потребують докорінної переорієнтації державної політики розвитку підприємництва. Завдання полягає в тому, щоб суттєво розширити його роль і місце в економічному житті суспільства. Саме з огляду на це слід виходити при розробці та реалізації заходів щодо нормативно-правового забезпечення розвитку підприємництва. Втілення у життя цього завдання неможливе без усунення основних недоліків, які притаманні законодавчій практиці.

Основні недоліки правового забезпечення підприємництва в Україні:

1. Відсутність єдиної законодавчої стратегії стосовно розвитку підприємництва. Вона важлива передусім для забезпечення повноти законодавства щодо господарських відносин, послідовності проведення курсу на розвиток ринку з урахуванням перехідного характеру української економіки, обмеженості поєднання часових та стійких правових норм.
2. Неоднозначність, нестабільність і суперечливість чинної нормативно-правової бази розвитку підприємництва. Зростаючий потік нормативних актів різного рівня, особливо відомчих актів, нерідко викривлюючи основне законодавство, породжуючи атмосферу перманентного правового хаосу, є живильним середовищем правового нігілізму, який укорінюється в свідомості більшості підприємців. Крім того, слід підкреслити, що розгул підзаконних актів дуже часто вихолощує або змінює суть та букву основного закону. Це, на жаль, стосується й урядових рішень.
3. Практично не функціонуючий характер багатьох правових актів, дуже низька виконавча дисципліна щодо нормативно-правових документів. Багато з положень Конституції України не можуть бути реалізовані і залишаються лише декларацією доки не введені в дію закони, які визначатимуть конкретний механізм, порядок і процедури їх здійснення. Безпомічність державної системи виконання законів дедалі більшою мірою компенсується активністю підпільних мафіозних структур, які починають вершити суд і розв'язують господарські суперечки та конфлікти поза будь-якими правовими нормами.
4. Наявність у законодавстві багатьох нечітких норм, які за бажанням можна піддати будь-якому трактуванню. Саме вони надали можливість формувати фінансові "піраміди", які позбавили збережень багатьох наших співвітчизників.
5. Необґрунтованість законодавчих обмежень та вимог, які містяться в окремих нормативно-правових актах. Це один із наслідків відсутності широкого обговорення проектів законів, інших нормативних актів. Передусім це стосується відсутності практики залучення до обговорення проектів правових актів представників громадських об'єднань підприємців. 6. Наявність правового нігілізму як антиподу правової культури. Сутність правового нігілізму становить ігнорування права, юридичних норм та загальноприйнятих правових цінностей, зневажливе ставлення до правових принципів і традицій. Основними причинами виникнення правового нігілізму є приниження чи перебільшення ролі права в регулюванні підприємництва; порушення прав особи; недосконалість законодавства. Важливу роль у появі такого негативного суспільно-правового явища відіграє недосконалість правової освіти та елементарне незнання права
.

Фізкультхвилинка 
Робота за комп'ютером 
Релаксація 
Інструктаж домашнього завдання 
Підсумок уроку 
Домашнє завдання

8 клас Урок 62


Тема уроку. Розв'язування компетентнісних задач



Мета:
✵ навчальна: сформувати в учнів предметні ІКТ-компетентності, навчити розв'язувати задачі компетентністного характеру;
✵ виховна: виховувати дисциплінованість, наполегливість у навчанні;
 розвивальна: розвивати пам'ять, уміння планувати власну діяльність, естетичний смак, навички творчої роботи
Організаційний момент
Будь наполегливим і не бійся помилитися. 
Розминка (Логічні задачі) 

Дано п’ять слів, чотири з них об’єднані спільною ознакою, а „п’яте” – зайве. За кожну правильну відповідь команди отримують по 1 балу.  Знайди зайве слово:

  1. Дощ, сніг, опади, іній, град;
  2. Число, ділення, віднімання, додавання, множення;
  3. Веселий, жвавий, сумний, смачний, обережний;
  4. Береза, сосна, дерево, ялина, дуб;
  5. Продавець, учитель, лікар, велосипедист, столяр.
Перевірка домашнього завдання 
Актуалізація вивченого матеріалу
 
Вивчення нового матеріалу

Фізкультхвилинка 
Робота за комп'ютером 
Практична робота "Створити орнамент за інструкцією відеоуроку"
Релаксація
 Вправа «Прокидайся, третє око»
 Людина бачить не лише очима. Мудрість, витримка, розум, спокій можуть прокинутись у вашому «третьому» оці. Витягніть вказівний палець, покладіть на лоб між брів над носом. Потріть цю точку, промовляючи: «Прокидайся, третє око».
Інструктаж домашнього завдання
Підсумок уроку 
Домашнє завдання