пʼятниця, 10 квітня 2020 р.

10 клас Урок 29 Технології

Тема уроку: "Види та організаційні форми підприємств"

Залежно від форм власності, передбачених законом, в Україні можуть діяти підприємства таких видів:
1) приватне підприємство, що діє на основі приватної власності громадян чи
суб’єкта господарювання (юридичної особи);
2) підприємство, що діє на основі колективної власності (підприємство колективної власності);
3) комунальне підприємство, що діє на основі комунальної власності територіальної громади;
4) державне підприємство, що діє на основі державної влас­ності;
5) підприємство, засноване на змішаній формі власності (на базі об’єднання майна різних форм власності).
Залежно від способу створення (заснування) та формування статутного фонду в Україні діють підприємства унітарні та корпоративні.
Унітарне підприємство створюється одним засновником, який виділяє необхідне для того майно, формує відповідно до закону статутний фонд, не поділений на частки (паї), затверджує статут, розподіляє доходи, безпосередньо або через керівника, який ним призначається, керує підприємством і формує його трудовий колектив на засадах трудового найму, вирішує питання реорганізації та ліквідації підприємства. Унітарними є підприємства державні, комунальні, підприємства, засновані на власності об’єднання громадян, релігійної організації або на приватній влас­ності засновника.
Корпоративне підприємство створюється, як правило, двома або більше засновниками за їх спільним рішенням (договором), діє на основі об’єднання майна та/або підприємницької чи трудової діяльності засновників (учасників), їх спільного управління справами, на основі корпоративних прав, у тому числі через органи, що ними створюються, участі заснов­ників (учасників) у розподілі доходів та ризиків підприємства. Корпоративними є кооперативні підприємства, підприємства, що створюються у формі господарського товариства, а також інші підприємства, у тому числі засновані на приватній власності двох або більше осіб.
Підприємства залежно від кількості працівників та обсягу валового доходу від реалізації продукції за рік можуть бути віднесені до малих підприємств, середніх або великих підприємств.
Малими (незалежно від форми власності) визнаються підприємства, в яких середньооблікова чисельність працівників за звітний (фінансовий) рік не перевищує п’ятдесяти осіб, а обсяг валового доходу від реалізації продукції (робіт, послуг) за цей період не перевищує суми, еквівалентної п’ятистам тисячам євро за середньорічним курсом Національного банку України щодо гривні.
Великими підприємствами визнаються підприємства, в яких середньооблікова чисельність працівників за звітний (фінансовий) рік перевищує тисячу осіб, а обсяг валового доходу від реалізації продукції (робіт, послуг) за рік перевищує суму, еквівален­тну п’яти мільйонам євро за середньорічним курсом Національ­ного банку України щодо гривні.
Середніми визнаються всі інші підприємства.

Прийом «Аналіз ілюстрації» 

Розгляньте і проаналізувати ілюстрацію та дайте відповіді на запитання. 

Характеристика на руководителя предприятия для награждения образец ...
Запитання
 Ким працює людина, яка зображена на ілюстрації? 
 Що можна сказати про її особисті якості? 

7 бізнес-уроків, які засвоїти до 30
Якщо ви мрієте стати успішним бізнесменом, засвойте цих 7 простих, але важливих уроків. Вони допоможуть вам йти вперед і не боятись робити помилки. 

1. Потрібні люди — безцінні

Побудувати успішний бізнес самостійно майже неможливо. Навіть якщо ви підприємець без персоналу, поруч завжди будуть наставники, партнери, постачальники та колеги, які допомагатимуть вам досягати бажаного.
Тому визнайте наскільки цінними можуть бути інші люди. Адже завдяки їм перед вами відкриватиметься більше можливостей, вони розширять коло ваших контактів та допоможуть бути більш рішучим.

2. Ви можете зазнати невдачі, і це нормально

Немає значення, скільки ви знаєте, та як багато часу витратили на підготовку, ніхто не застрахований від невдач. Ваш бізнес може бути успішним в цілому, але час від часу будуть траплятись стратегії чи ідеї, які не виправдають себе.
Однак такі провали потрібно сприймати з усвідомленням того, що вони неминучі. Їх потрібно прийняти як урок і шанс удосконалити щось, а не як знак, що ви маєте відмовитись від цього.

3. Час — найцінніший ресурс

Вам, мабуть, відома приказка “Час — це гроші”, і саме вона добре описує його цінність як ресурсу. Наприклад, чим раніше ви візьметесь за проект, тим швидше ви його закінчите і отримаєте певну вигоду.
Пам’ятайте, в добі лише 24 години, і те, як ви їх використовуєте, впливає на те, що ви в результаті отримаєте. Чим раніше ви засвоїте цей урок, ти більше часу зекономите.

4. Підтримка контактів може вирішити багато проблем

Силу комунікації неможливо недооцінювати. Активно спілкуючись та чітко пояснюючи, можна запобігти розвитку багатьох проблем та непорозумінь.

5. Перфекціонізм — ворог прогресу

Бізнес-середовище, в якому ми живемо, дуже швидко розвивається. Тому не потрібно чекати відповідного моменту, щоб запропонувати ринку свою ідею чи ініціативу. 
Багато компаній уже зрозуміли, що продукт можна перевірити та оптимізувати для подальшого застосування в процесі роботи.

6. Всі ідеї повинні ґрунтуватись на практичності

Неважливо, наскільки ваша ідея оригінальна і хороша, вона цінна лише в тому випадку, якщо практична. Наприклад, якщо у вас з’явилась ідея для шикарного відео, але ви не маєте потрібних для цього ресурсів, щоб ефективно втілити її в реальність, — відмовтесь від неї.
Це ж саме можна сказати і про бізнес-ідеї. Ви можете мати революційну концепцію розвитку підприємства, але якщо нема способу зробити її реальною та прибутковою, ви не зможете перейти до етапу її реалізації. 
Іноді кращі ідеї потрібно залишити на майбутнє, через відсутність практичності зараз.

7. Продовжуйте вчитись

Немає значення, скільки ви знаєте, в світі існує безліч інформації, з якою вам потрібно ознайомитись. Тому не припиняйте вчитись та вдосконалювати свої навички, завдяки цьому ви зможете досягнути більшого.
Отож, чим раніше ви засвоїте ці бізнес-уроки, тим більше часу матимете для їх використання на практиці, і тим менше неприємних наслідків отримаєте в результаті.
Домашнє завдання
Прийом «Аналіз визначення» 
Уважно прочитайте і проаналізуйте визначення понять «підприємництво» і «підприємець», використовуючи визначення та ключові слова, складіть запитання для додаткових досліджень. Відпрате фотозвіт

Підприємництво — це вільна, самостійна та ініціативна господарська діяльність громадян, яка спрямована на отримання прибутку і здійснюється на власний ризик 
Ключові слова: 
Вільна діяльність, самостійна діяльність, ініціативна діяльність, прибуток, ризик  

Підприємець — самостійний агент ринку, котрий діє на свій страх і ризик, несе особисту відповідальність за результати бізнесової діяльності 
Ключові слова: 
Агент ринку, страх, ризик, відповідальність, результат бізнесової діяльності

Немає коментарів:

Дописати коментар