Тема уроку: "Умовності та спрощення на складальних кресленнях"
Під час виконання складальних креслень застосовують різні умовності та спрощення. Це необхідно для того, щоб зменшувати витрати часу на виконання креслень та зробити їх більш виразними і зрозумілими. Для правильного читання складальних креслень треба знати, які можуть бути на них умовності та спрощення.


Кріпильні різьбові деталі з'єднань показують спрощено — без фасок (поз. 2). Дозволяється не зображувати зазори між стержнем (наприклад, болта) і отвором у з'єднуваних деталях. Різьбу можна показувати на всій довжині болта чи шпильки.
Якщо виріз має кілька однакових рівномірно розміщених деталей на ньому, то зображують тільки одну-дві з них, а решту показують умовно чи спрощено, записавши повну їх кількість у специфікацію.

Дозволяється не зображувати на будь-якому з виглядів складального креслення окремі деталі, які заважають розумінню будови інших деталей. Над таким зображенням складального креслення виконують напис про те, які деталі виробу на ньому не показано. На складальному кресленні знімача на вигляді зверху рукоятку 5 з кільцями 4 не показано. Відповідно під зображенням є напис «Поз. 4 і 5 не показано».Форму цих деталей визначають за іншими зображеннями. Наявність зображення рукоятки з кільцями на вигляді зверху ускладнює розуміння форми коромисла 1.
Якщо вигляд, розріз чи переріз на складальному кресленні являє собою симетричне зображення, то показують тільки його половину чи трохи більше половини і проводять лінію обриву. Для симетричних зображень доцільно застосовувати поєднання половини вигляду з половиною відповідного розрізу.

Немає коментарів:
Дописати коментар